Środowiskowy Dom Samopomocy w Brudzowie jest placówką pobytu dziennego, przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Morawica.

Pn-Pt 7:30-15:30

All Team

Lucyna Kuta

Kierownik naszej placówki

Kierownik ŚDS, dodatkowo prowadzi zajęcia na Pracowni Terapii Ruchem, na której  pobudza Uczestników do doskonalenia ogólnej sprawności ruchowej i utrzymywania jej przez jak najdłuższy czas. Stwarza poczucie wspólnoty i przynależności oraz rozbudza kreatywność i mobilizuje do działań.

Joanna Pisarczyk

Instruktor terapii

Instruktor terapii zajęciowej, prowadzi zajęcia na Pracowni Rękodzieła Artystycznego gdzie powstaje wiele ciekawych prac, które są odbiciem marzeń, ideałów i wartości. Na  pracowni zapoznaje Uczestników z różnymi technikami artystycznymi, które są dostosowane do ich zainteresowań, zdolności i sprawności manualnej

Bogusława Kozak

Instruktor terapii

Instruktor terapii zajęciowej, prowadzi zajęcia na Pracowni Kulinarnej gdzie z jej pomocą Uczestnicy przygotowują pyszne ciepłe posiłki, sałatki i ciasta. Uczą się przygotowywać rozmaitych potraw, nakrywania do stołu, obsługi sprzętu AGD oraz dbania o porządek.

Bożena Król

Psycholog

Psycholog, udziela poradnictwa psychologicznego, prowadzi zajęcia aktywizacyjne, psychologiczne z ruchem terapeutycznym, trening kompetencji społecznych. Podejmuje działania wspierające dla Uczestników i ich rodzin.

Pedagog, prowadzi zajęcia na Pracowni Edukacyjnej i Komputerowej gdzie  Uczestnicy doskonalą umiejętności czytania, pisania i liczenia. Pokazuje nowe możliwości technologii informatycznej, jak również uczy racjonalnie gospodarować budżetem domowym.

Jacek Piecyk

Instruktor terapii

Instruktor terapii zajęciowej, prowadzi zajęcia na Pracowni Stolarsko- Modelarskiej. Na tejże pracowni uczy Uczestników  wykonywać  prace przy użyciu  zarówno  prostych jak i profesjonalnych narzędzi stolarskich.

Skip to content