NIEZAPOMNIANY WYJAZD DO ŁODZI
W dniu 06.07.2023r. Uczestnicy Naszego Domu  już z samego rana wybrali się  w niezwykły wyjazd do Łodzi.
W planie podróży było zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Ilość stref i gatunków zwierząt zachwyciła Naszych Podopiecznych. Uwagę Zwiedzających zwróciła  Strefa Indyjska, która jest  królestwem  słoni.  A na szczególne zainteresowanie  zasłużył słoń Aleksander będący najstarszym  w stadzie i pierwszym mieszkańcem Orientarium. Aleksander pełni ważną rolę w stadzie, gdyż zajmuje się ułożeniem kolejnych nastoletnich słoni.  Uwagę naszych podopiecznych przykuła kąpiel słoni. W basenie w którym biorą kąpiel  słonie pływają  także ciekawe gatunki ryb z Azji południowo-wschodniej.
Jedną z największych atrakcji w Orientarium jest podwodny tunel liczący  26 metrów długości a 7 zbiorników oceanicznych mieści ponad 3 miliony litrów wody.Pływa w nich ponad 1300 osobników, które są przedstawicielami 180 różnych gatunków. Wśród nich są jedyne w Polsce ryby gitarowe, unikatowe rekiny brodate oraz majestatyczne płaszczki z ogonami o długości ponad półtora metra, które robią niesamowite wrażenie na zwiedzających. Po intensywnym zwiedzaniu ZOO przyszedł czas na odpoczynek  i smaczny posiłek. I dalej w drogę.
Kolejnym przystankiem  podróży było zwiedzanie  Księżego Młyna, największego zabytkowego kompleksu fabrycznego Łodzi, powstałego  w drugiej połowie XIX wieku. Nasi Uczestnicy zapoznali się z tradycją włókienniczą Łodzi poprzez udział w kreatywnych warsztatach. Pod okiem instruktorów wykonywali maskotkę jednorożca, który jest jednym z symboli Łodzi. Następnie podzieleni na trzy grupy brali udział w Grze Miejskiej pt. „Na Kocim Szlaku”. Była to świetna forma zabawy połączona ze zwiedzaniem Księżego Młyn.
Po tak intensywnym i pełnym wrażeń dniu przyszedł czas powrotu do domu. Atrakcje tego wyjazdu z pewnością pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

 

Skip to content