TRADYCYJNE SPOTKANIE OPŁATKOWE W NASZYM DOMU
W dniu 20.12.2023r  w Naszym Domu odbyło się przedświąteczne,  już tradycyjne spotkanie  opłatkowe. O godz. 11.00 przywitaliśmy zaproszonych gości. Wśród których znaleźli się Pan Marian Buras  Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, Ks. Paweł Zębała proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Lisowie, Pani Justyna Cesarz-Soja Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej jak również rodzice, opiekunowie i osoby bliskie Naszych Uczestników.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa a następnie tak jak w każdej polskiej rodzinie również i w Naszej społeczności, którą śmiało możemy nazwać RODZINĄ podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie w klimat bożonarodzeniowy wprowadziła nas grą  kolęd na skrzypcach  siostra jednej z Uczestniczek.  Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania opłatkowego przyszedł czas na wypróbowanie  12 wigilijnych potraw.
Wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary i skrzypiec  przyniosło Wszystkim wiele wzruszeń oraz skłoniło do refleksji.  Był to wyjątkowy i magiczny czas pełen ciepła, radości  i prezentów.

 

 

Skip to content